Radionica izrada modela rakete – ZTKG Split 2019

Danas je za šesnaest učenika, polaznika Ljetnog oratorija, u prostorijama ZTK grada Splita održana radionica izrade modela rakete s padobranom. Radionicu je vodio Toni Jagnjić, stručni suradnik ZTK Splitsko-dalmatinske županije. https://www.facebook.com/hars.astronauticki.raketni.savez/

RAKETAMA U NEBO

Treći dan „Ljeta u tehnici“u Domu tehnike rezerviran je za raketare. Do devet sati stiglo je dvadeset raketara, od kojih je samo nekolicina imala priliku ispaliti raketu. Mentori Zvonimir Hajnc, Bojan Fuderer i Davor Milošević imali su pune ruke posla sa novim izrađivačima rakete S6A modela, a posao je nadasve ozbiljan. Treba polijepiti stabilizatore i ugurati strimer u tijelo rakete, a prije toga dječjim puderom sve napudrati… i sve se mora koncima povezati za glavu rakete…. I tada dolazi najopasniji dio – motor. Svi su izradili i pripremili rakete za lansiranje. Zajedno smo otišli na poligon iza Plodina, a svi... Nastavi čitati →

21. Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu FAI kategorija

U organizaciji AK ”Međimurje” i suorganizaciji MK ”Zenit” i Hrvatskog zrakoplovnog saveza, na Sportskom aerodromu Pribislavec, Čakovec, 15. i 16. lipnja 2019. godine, održano je 21. Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu FAI kategorija S4A, S6A, S9A, S3A i S7. Sudjelovalo je ukupno 9 natjecatelja i to 7 seniora i 2 juniora. U kategoriji S4A – raketoplani, 1. mjesto osvojio je Darko Tokić (AK ”Zadar”), 2. mjesto osvojio je Ratko Martinović (MK ”Zenit”), dok je 3. mjesto zauzeo Tomislav Cvitić (RD ”Zagreb”). Najbolji ekipni rezultat ostvarili su članovi AK ”Zadar”, 2. mjesto zauzela je ekipa MK ”Zenit”, a 3. mjesto zauzela je... Nastavi čitati →

59. Međunarodni dječji festival – Šibenik 2019.

Na 59. Međunarodnom dječjem festivalu koji se održao u Šibeniku sudjelovali su i članovi Aerokluba Međimurje koji su održali radionicu raketnog i zrakoplovnog modelarstva. Izvor fotografija: https://www.facebook.com/mdfsibenik/