Hrvatski astronautički i raketni savez (HARS) preko 40 godina organizira razne manifestacije za popularizaciju astronautike, raketne tehnike i raketnog modelarstva. Jedna od tih manifestacija su i SVEMIRSKE VEČERI koje ove godine organiziramo u Novskoj zahvaljujući domaćinima TZ Grada Novske, Gradu Novska, Radio postaji Novska, POU Novska.
Ove godine po prvi puta HARS-ove “Svemirske večeri” se održavaju u sklopu neke druge manifestacije, “Festival znanosti Novska 2015.”
Ovogodišnje “Svemirske večeri” u Novskoj se sastoje od prezentacije raketnog modelarstva i raketne tehnike kroz praktični dio (lansiranje vise različitih modela), video projekcijom snimaka sa natjecanja i smotri te predavanjem na tut emu kojeg će održati Saša Jakopović iz KTKG Garešnica i dvije izložbe fotografija “Od Sojuza do današnjih dana” čiji su autori D. Lozovina i K. Pavleš te izložbe “Foto priča o misiji Atlantis” autora I. Dijana koji ujedno potpisuje i postavu obiju izložbi.
